پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بالای 90 درصد طرح های بیولوژیک در قزوین به اتمام رسیده است
آمار بازدید
بازدید روز : 9152
بازدید کل : 120076
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1398 ساعت 11:27
بازدید : 185 8 دی 1397 ساعت 9:34 شماره :55368
مدیرکل منابع طبیعی قزوین در گفت و گو با مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها اعلام کرد؛
بالای 90 درصد طرح های بیولوژیک در قزوین به اتمام رسیده است

علی اکبر اسداللهی روز چهارشنبه به خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها گفت: این طرح های بیولوژیک شامل بذر پاشی، کپه کاری، بوته کاری و ذخیره نزولات آسمانی است که با استقرار و جوانه زنی بذرهای کاشته شده و بارش های مطلوب پاییزی، شاهد غنی شدن مراتع منطقه خواهیم بود.

 

وی به مستند یک فیلم کوتاه از اجرای یک طرح  آبخیزداری در شهرستان البرز قزوین اشاره کرد که در این فیلم ذخیره سازی آب بوسیله بندهای ایجاد شده و فعال شدن قنات ها به تصویر کشیده شده است. 

این مسئول منابع طبیعی استان قزوین در ادامه از پیشرفت فیزیکی 75درصدی طرح های آبخیزداری در 4 شهرستان آبیک، البرز، آوج و قزوین خبرداد و گفت: اعتبار این پروژه های اجرایی از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است.

 اسداللهی در ادامه، اعتبارات فاز نخست طرح های آبخیزداری از محل صدوق توسعه  را  در قزوین 14میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: تقربباً به همین میزان نیز آورده استانی است که بر اساس تفاهم نامه سازمان با استانداری در حال مذاکره و اخذ اعتبارات هستیم.

 مدیر کل منابع طبیعی استان قزوین در خاتمه از بارش باران های پاییزی درجای جای استان قزوین خبرداد و گفت: این بارش ها برای پروژه های آبخیزداری و برای دشت های بیابانی قزوین مایه خیرو برکت است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :