پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آتش سوزی خطرناکترین عامل تخریب مراتع است
بازدید : 517 17 ارديبهشت 1397 10:26 شماره :36877
مدیر کل منابع طبیعی استان:
آتش سوزی خطرناکترین عامل تخریب مراتع است
آتش سوزی خطرناکترین عامل تخریب مراتع است
مدير کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: وقوع آتش سوزی خطرناک ترین عامل تخریب جنگلها و مراتع است.
مهندس "علی اکبر اسدالهی" در گفتگو با روابط عمومي اداره كل افزود: مراتع و جنگلها مانند یک اکوسیستم طبیعی و حیات بخش متضمن دوام حیات بشر هستند، که ما باید به این امر اهتمام ویژه ای داشته باشیم. 
وی اظهار داشت: جنگلها و مراتع جزو منابع طبیعی تجدید شدنی و پشتوانه رشد هر جامعه محسوب می شوند. 
اسدالهی خاطر نشان کرد: اهمیت عرصه های طبیعی به میزانی است که تخریب منابع طبیعی هر کشور به سلامت، بهداشت و تغذیه دیگر کشورها نیز آسیب می زند و این در حالی است که به نحو شایسته از این منابع به خوبی محافظت نمی شود. 
وی تصریح کرد: مدیریت اصولی برآتش سوزی مستلزم پیش آگهی، پیشگیری و اطفا به موقع حریق است. 
این مسوول اضافه کرد: در زمینه مستلزم پیش آگهی، پیشگیری و اطفا به موقع شناخت عوامل موثر و از بین بردن آن راهی برای رسیدن به استاندارد ها می باشد. 
اسدالهی با اشاره به فناوری های روز و اینکه رسیدن به فناوری های روزآمد از راه های مدیریت صحیح حریق ها است، ادامه داد: با درنظر گرفتن سهم بالای عوامل انسانی در حریق توجه بیش از پیش و اطلاع رسانی به مردم و بالابردن آگاهی عمومی با استفاده از تمام ظرفیت ها ضروری است. 
مدير منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: با توجه به اهمیت موضوع و شدت خساراتی که در ابعاد مختلف وارد می شود تمام دستگاههای اجرایی باید شرکت فعال داشته و مردم نیز در این امر مشارکت لازم را داشته باشند. اسدالهی در پایان یاد آور شد شماره تلفن 1504یه صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی درخصوص تخریب وآتش سوزی در منابع طبیعی می باشد

 

@import url(http://qazvin.frw.org.ir/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :