پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مردم درحفظ منابع طبیعی در ایام تابستان كوشا باشند
نظر سنجی صفحات غیز از صفحه اول
بازدید روز : 671
بازدید کل : 106193
آخرین بروزرسانی:
28 ارديبهشت 1398 ساعت 9:44
بازدید : 510 2 خرداد 1397 ساعت 11:39 شماره :36303

مردم درحفظ منابع طبیعی در ایام تابستان كوشا باشند

 

مردم درحفاظت از منابع طبیعیدر ایام تابستان كوشا باشند
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت:مردم از جمله شهروندان و مسافران در ایام تابستان درحفظ منابع طبیعی و محیط زیست، و نظافت اماكن عمومی كوشا باشند.
مهندس " علی اکبر اسدالهی " با بیان این مطلب افزود: اقشار مختلف مردم كه در ایام تعطیلات وارد عرصه های طبیعی، پارکها و بوستان ها می شوند باید از زیبایی های آن بهره مند شوند و نسبت به حفظ آن كوشا باشند.
وی اظهار داشت :حفظ منابع طبيعی به عنوان يک سرمايه ملی زمينه ساز توسعه پايدار است چرا که منابع طبیعی متعلق به مردم است و آنها باید در حفظ و نگهداری آن مشارکت داشته باشند.
اسدالهی خاطر نشان کرد:منابع طبیعی متعلق به مردم است و آنها باید در حفظ و نگهداری آن مشارکت داشته باشند.
وی درادامه با اشاره به لزوم حفظ و صيانت از عرصه‌های منابع طبيعی به ويژه جنگل و مرتع گفت: درخت یکی از نمادهای منابع طبیعی است و با برنامه ريزی درست و مدون بايد اين تفكر و ايده را در بين مردم ترويج داد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین با اشاره به عدم توجه به حفظ مراتع گفت‌: آبخیزداری و مراتع از مقوله‌های بسیار جدی منابع طبیعی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
اسدالهی ادامه داد:از جمله خطراتی که منابع طبیعی را مورد تهدید جدی قرار می دهد شامل   آتش‌سوزی، قاچاق، تخريب و تصرف اراضی در مراتع است .
وی در پایان تاکید کرد: درمناطق جنگلی و مرتعی رعایت قوانین مربوط به آن الزامی است لذا شهروندان از آلوده كردن آب ، خاک و هوا پرهیز كرده و زباله های خود را جمع كرده و از رهاسازی آنها در فضای سبز بپرهیزند.
اسدالهی یادآور شد در صورت مشاهده بروز آتش سوزی در منابع طبیعی شهروندان به نزدیکترین اداره منابع طبیعی مراجعه و یا با شماره تلفن 1504تماس و مراتب را اطلاع رسانی نمایند
@import url(http://qazvin.frw.org.ir/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :