پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - كوچكترین تخریب منابع ملی در استان قزوین پیگرد قانونی دارد
بازدید : 188 1 ارديبهشت 1397 8:46 شماره :35070

كوچكترین تخریب منابع ملی در استان قزوین پیگرد قانونی دارد

 

كوچكترین تخریب منابع ملی در استان قزوین پیگرد قانونی دارد
 
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: برای حفظ سرمایه های طبیعی استان با هرگونه تجاوز و تصرف كه كوچكترین تخریب و نابودی منابع طبیعی را در پی داشته باشد با شدت برخورد می شود.
مهندس " علی اکبر اسدالهی " با تاکید بر برخورد جدی با متجاوزان به عرصه های طبیعی افزود: برای تحقق این امر، در برخورد قانونی و مقابله با سودجویان از انفال، هیچگونه اغماض و چشم پوشی نخواهد شد.
وی تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی را از مشکلات این بخش عنوان و خاطر نشان کرد :تصرف و تخریب منابع طبیعی طبق قانون جرم محسوب شده و با متخلفین برخورد قاطع و قانونی می شود.
اسدالهی درادامه با اشاره به نظارت و حضور مستمر یگان حفاظت منابع طبیعی، رفع تصرفات و خلع ید متجاوزان به عرصه های اراضی منابع ملی در استان گفت: طبق وظیفه قانونی و رسالتی که بر عهده داریم و نیر به منظور دفاع از حقوق مردم و بیت المال با متحاوزان انفال عمومی به شدت برخورد خواهد شد.
وی با تاکید بر حفظ و نگهداری جنگل ها و منابع طبیعی تصریح کرد: تمام افرادی که در این زمینه احساس مسوولیت دارند باید با مشارکت مردم در حفظ و نگهداری بیت المال بکوشند.
 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین در ادامه صیانت و حفاظت از جنگلها و مراتع، کنترل و کاهش عوامل تخریب و تجاوز، ترویج فرهنگ منابع طبیعی و توسعه فضای سبز، شناسایی و اعمال حاکمیت دولت در عرصه های جنگلی، مرتعی و بیشه زارهای طبیعی را از جمله وظایف این اداره برشمرد.
اسدالهی ضمن قدردانی ازهمراهی مسوولان و مقامات ارشد استان به خصوص مراجع قضایی برای برخورد با متخلفان به منابع طبیعی گفت:همچنان نیازمند همكاری مسوولان به ویژه مقامات قضایی استان برای احقاق حقوق ملت و مجازات متخلفان هستیم.
وی در پایان یادآور شد: یگان حفاظت و پاسگاههای منابع طبیعی استان قزوین با شماره رایگان1504در تمام ایام آماده دریافت اطلاعات مردمی در رابطه با تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی و برخورد با متخلفین خواهد بود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :